XXI wiek w ogrodzie, sprawdź jakie maszyny Cię wyręczą

XXI wiek w ogrodzie, sprawdź jakie maszyny Cię wyręczą

Mechanizacja drogą do nowoczesnego gospodarstwa rolnego. I to jest prawda, dziś różnego rodzaju maszyny rolnicze są poddawane miniaturyzacji i mogą się znaleźć nawet w Twoim ogrodzie. Zobacz ile pracy mogą wykonać za Ciebie.

Miniatury wielkich maszyn teraz w Twoim ogrodzie

Ciężkie spulchnianie gleby – już nie!
No bo przecież od czego jest spalinowa glebogryzarka? Pomoże Ci spulchnić ziemię w ogrodzie bez większego wysiłku. Wystarczy tylko, że będziesz nią sterował. Dostępne modele glebogryzarek w sklepie Przydomu.pl już od 349 zł. Łopata przyda się już tylko na maleńkich rabatach kwiatowych.

Trawa sama się nie skosi – Oj! Skosi się, skosi 🙂
O kosiarkach z napędem na pewno już słyszeliście, a co powiecie na kosiarki samojezdne? Taka kosiarka to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć piękny trawnik, ale nie mają czasu na jego dokładną pielęgnację. Przecież idealne skoszenie trawnika wymaga od nas poświęcenia pewnej ilości czasu. Jednak kosiarki samojezdne możemy zaprogramować tak, aby same skosiły trawę, nie naruszając przy tym kwiatowych rabat. A włączenie takiej kosiarki jest banalnie proste, przy niektórych modelach wystarczy włączyć odpowiedni przycisk w telefonie i trawa sama się kosi.

Szybkie opryski
Opryskiwanie ogrodu również jest pracochłonne. Jednak może pójść ono zdecydowanie sprawniej przy wykorzystaniu opryskiwacza spalinowego. To urządzenie podczas pracy ma większy zasięg, niż zwykły opryskiwacz. Dzięki temu praca idzie szybciej i sprawniej.

Ale sieczka…
Po jesiennym lub wiosennym przycinaniu gałęzi zawsze zostaje nam się mnóstwo gałęzi. Ich ręczne rozdrabnianie poprzez użycie sekatora jest dosyć ciężkie i pracochłonne. Jednak i tą pracę można przyspieszyć dzięki rozdrabniaczowi do gałęzi. To urządzenie zdecydowanie ułatwi nam utrzymanie porządku w ogrodzie. W ekspresowym tempie rozdrobni gałęzie, które możemy następnie wykorzystać jako opał, czy materiał na kompost.

Odkurzyć trawnik? Czemu nie…
Pies znów rozszarpał gazetę przed domem? A może masz dosyć ręcznego grabienia liści? Dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na porządki w ogrodzie przy zastosowaniu tradycyjnych narzędzi proponujemy odkurzacze do liści. Przy ich pomocy w ekspresowym tempie doprowadzimy trawnik do porządku.

Rach ciach i połupane
Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą się męczyć podczas łupania drewna tradycyjną siekierą, polecamy łuparki do drewna. Dzięki nim w sposób szybki i sprawny przygotujemy drewno do kominka.

Perfekcyjny żywopłot w mgnieniu oka
To również da się osiągnąć. Ręczne przycinanie żywopłotu może nam zająć nawet cały dzień. Jednak jeśli skusimy się do użycia elektrycznych lub spalinowych nożyc do żywopłotu, to wtedy ta czynność pójdzie nam o wiele szybciej. Nie wierzycie? To sami się przekonajcie jak sprawnie idzie ta czynność przy użyciu odpowiednich narzędzi. W sieci jest mnóstwo filmików, dzięki takim nożycom z żywopłotu możemy wyczarować przeróżne wzory.

I jak, które maszyny są według Ciebie najbardziej przydatne w ogrodzie?

13 stycznia 2016 Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *