Archiwa miesięczne: Czerwiec 2015

Rośliny do małego ogrodu – co wybrać?

Rośliny do małego ogrodu – co wybrać?

Zaprojektowanie ogrodu to nie lada wyzwanie. Jeżeli mamy dużą przestrzeń i czas, można pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo i stworzyć ogród z rozmachem – z wieloma roślinami i drzewami, wydzielonymi częściami do relaksu i zabawy dla dzieci, z dostępem do części warzywnej. Co jednak, gdy nie mieszkamy na wsi czy  Read more »

25 czerwca 2015 Zostaw komentarz

Urządzenia nawadniające

Urządzenia nawadniające

Zraszacze są to urządzenie ułatwiające dbanie o tereny zielne w każdym ogrodzie. Bez nich w zasadzie można zapomnieć o pięknym trawniku i ładnych rabatkach kwiatowych. Dzięki nim podlewanie roślin jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Zraszacze są to zarówno systemy na stałe zamontowane w podłożu (tzw. zraszacze stacjonarne), jaki i końcówki  Read more »

24 czerwca 2015 Zostaw komentarz

Jak samemu projektować ogród?

Jak samemu projektować ogród?

Czy właśnie w tym momencie zaczynasz w sposób samodzielny projektować swój ogród przydomowy? Jeśli tak to powinieneś wpierw zapoznać się z kilkoma niezbędnymi wskazówkami, które pomogą Ci dowiedzieć się tego na co warto zwracać uwagę podczas projektowania ogrodu. Jakich roślin ogrodowych powinieneś użyć i co takiego trzeba zrobić, aby ogród  Read more »

22 czerwca 2015 Zostaw komentarz

Urządzanie ogrodu na skarpie

Urządzanie ogrodu na skarpie

Działka cechująca się pofałdowanym terenem prezentuje się naprawdę bardzo interesującą, a dom na niej może wyglądać oszałamiająco, jednak podczas aranżowania ogrodu może stwarzać nie lada problemów. Istnieją jednak metody, które pozwalają na poradzenie sobie z tymi problematycznymi kwestiami i przemianowanie tego kłopotu w bardzo wyrazisty atut.

7 czerwca 2015 Zostaw komentarz