Archiwa miesięczne: Styczeń 2013

Ogród geometryczny

Ogród geometryczny to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią w swoim życiu i najbliższym otoczeniu ład i porządek. Nic przecież nie daje takie poczucia uporządkowania jak ogród, którego każdy element odmierzony jest niemal od linijki i tworzy najprostsze geometryczne kształty takie jak: kwadrat, prostokąt czy rąb.

23 stycznia 2013 2 komentarze

Ogród w holenderskim stylu

Holendrzy są wielkimi miłośnikami kwiatów. Wybierając się do znajomych często biorą ze sobą kwiaty. Ich miłość do roślin zna każdy człowiek, gdyż ich postawa jest podziwiana na całym świecie. To państwo słynie przede wszystkim z hodowania roślin cebulkowych, które potem my mamy w swoich ogrodach.

17 stycznia 2013 Zostaw komentarz

Ogród herbaciany

Ogród herbaciany to coś w naszym kraju niespotykanego. Pewnie dlatego, że Polacy nie mają w zwyczaju aż tak osobliwego podejścia do spożywania herbaty. Niemniej warto dowiedzieć się co nieco o tym niecodziennym dla nas ogrodzie, bowiem ma on kilka wspaniałych elementów, które mogą sprawić, że niejedna osoba zakocha się w  Read more »

10 stycznia 2013 1 kometarz

Retro w ogrodzie

Rzucając hasło retro w tłum od razu nasuwa się skojarzenie z koralami, perłami, paniami w długich rękawicach i kapeluszach. Retro kojarzy się z czymś wytwornym, eleganckim. Ekskluzywne restauracje i dobra muzyka. Czym jest retro dla ogrodu?

3 stycznia 2013 Zostaw komentarz