Archiwa miesięczne: Grudzień 2012

Ogród iglasty

Drzewa oraz krzewy iglaste nie są trudne w utrzymaniu. Nie mają byt wielkich wymagań odnośnie gleby czy terenu, na którym się znajdują. Szybko rosną, pięknie się prezentują. Dla ludzi zapracowanych i nie przepadających za pielęgnacją kwiatów jest to idealne rozwiązanie.

28 grudnia 2012 Zostaw komentarz

Wodny ogród

Wszyscy na ogół przyzwyczajeni są do tego, że ogród to przede wszystkim roślinność, alejki, altanki. A co jeżeli obiektem dominującym w ogrodzie jest woda?

21 grudnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród modernistyczny

Jaki jest ogród modernistyczny? Tak naprawdę nie da się tego tak łatwo określić, ponieważ pewne jest jedynie to, że posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne. W to pojęcie w kontekście aranżacji wchodzi praktycznie wszystko, gdyż nie stosuje się w tym typie żadnych ograniczeń. Co się zaplanuje to się osiąga, nie ma specjalnych,  Read more »

13 grudnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród krajobrazowy

Ten typ ogrodu jest odpowiedzią, a raczej przeciwstawieniem się trendu, jaki panował. Krajobraz wszedł do angielskiego parku zamiast geometrycznych kształtów, układów według linii osi. Znudzenie formą było tak wielkie, że nastąpiło w ogrodach jego zupełne przeciwieństwo. Taki ogród można mieć nawet na swojej działce, lecz na uwadze trzeba mieć to,  Read more »

7 grudnia 2012 Zostaw komentarz