Archiwa miesięczne: Listopad 2012

Kształt w ogrodzie

Ogród współczesny jest miejscem fantazji, nieoczekiwanych wzlotów, wielkim zaskoczeniem dla widza. Czasami można odnieść wrażenie, że każda roślina ma swój monodram, gdzie kilka chwil jest przeznaczonych dla niej. Pomimo mnogości każda z nich ma wielkie, indywidualne znaczenie. Chaos nie jest dobrą formą, więc trzeba temu nadać jakiś kształt.

30 listopada 2012 Zostaw komentarz

Ogród orientalny

Co skłania ludzi do szukania coraz to nowszych rozwiązań aranżacyjnych swojego ogrodu? Coraz to oryginalniejszych pomysłów na zmianę otoczenia? Chyba przede wszystkim nuda, chęć przebywania nieco winnym, wykreowanym środowisku. Pewnie to jest jedna z przyczyn szukania inspiracji pośród orientalnych ogrodów dalekiego wschodu. Co charakteryzuje te ogrody i jak je stworzyć  Read more »

22 listopada 2012 Zostaw komentarz

Ogród owocowy

Sady były bardzo popularne w przeszłości i na szczęście aktualnie przeżywają swój renesans. Ludziom znudziło się kupowanie chemicznych owoców, które nie mają nawet swojego właściwego smaku. Tradycyjny sad może stać się częścią kwiecistego ogrodu, wystarczy znaleźć złoty środek.

14 listopada 2012 Zostaw komentarz

Naturalistyczny ogród

Miłośników tego rodzaju ogrodów z roku na rok staje się coraz więcej. Pogoń za karierą doszczętnie niszczy psychikę, a idealną formą jej regeneracji jest życie blisko natury, przyrody, roślinności. Jak zrobić prawdziwy, naturalny ogród?

6 listopada 2012 1 kometarz