Archiwa miesięczne: Październik 2012

Ogród w stylu japońskim

Stworzenie ogrodu w stylu japońskim to nie lada wyzwanie. Co prawda jest ono gwarantem stworzenia czegoś niepowtarzalnego, ale w naszej strefie klimatycznej wymaga to dużych nakładów sił. Ze względu na klimat nie jesteśmy w stanie odzwierciedlić w stu procentach roślinności japońskiej, dlatego styl ten staje się bardziej inspiracją. A czym  Read more »

31 października 2012 Zostaw komentarz

Ogród kwiatowy

Zawsze spoglądając na rozliczne ogrody zastanawiam się co jest w nich najpiękniejsze. Nic na tak dobrze nie działa ludzkie oko jak różnobarwna kolorystyka, która jednocześnie zaprezentowana jest w różnej formie oraz kształtach. Nic więc dziwnego, że znaczna część osób jako najpiękniejszy element ogrodów uznaje kwiaty. Czy da się stworzyć ogród,  Read more »

23 października 2012 Zostaw komentarz

Ogród francuski

Ogród francuski, zwany też barokowym to popularny od XVII wieku styl ogrodnictwa. Warto podkreślić, że stanowi on zupełne przeciwieństwo ogrodu angielskiego. We francuskim wszystko jest uporządkowane i ma swoje określone miejsce. Nie ma tu najmniejszego przypadku. Myśl przewodnia tego typu ogrodów to nic innego jak pełna dominacja i kontrola człowieka  Read more »

16 października 2012 Zostaw komentarz

Wyposażenie ogrodnika

Praca w ogrodzie wymaga nie tylko zaangażowania oraz siły fizycznej. Do niektórych czynności wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Jakie narzędzia najczęściej wykorzystywane są w ogrodzie oraz jakie jest ich zastosowanie?

10 października 2012 Zostaw komentarz

Warzywa pośród kwiatów

Ogród nie tylko może ładnie wyglądać i urozmaicać swoimi barwami oraz kształtami przestrzeń wokół domu. Nie tylko musi być miejscem do naszych wiosenno-letnich rekreacji. Ogród może również doskonale smakować. Wiele osób zapomina, że warzywa i owoce również mogą stanowić piękną dekorację naszego ogrodu, a prócz tego mogą stać się wspaniałym,  Read more »

2 października 2012 Zostaw komentarz