Archiwa miesięczne: Wrzesień 2012

Zioła w ogrodzie

Jeszcze do niedawna panowała wielka moda na posiadanie ziół w kuchni. Aktualnie panuje wielki trend na sadzenie ziół pośród kwiatów w ogrodzie, gdzie jednocześnie stanowią one wielką dekorację. Zapach, który się łączy z zapachem kwiatów jest nieziemski.

25 września 2012 Zostaw komentarz

Ogród różany

Róża – jeden z najpiękniejszych kwiatów. Ciekawe czy komuś udało się zliczyć jej wszystkie odmiany i gatunki? Jest ich tak wiele, że nasz przydomowy ogród nigdy nie pomieściłby wszystkich. Ze względu na ich urok i zapach warto przeznaczyć jakąś część naszego przydomowego przybytku na stworzenie ogrodu różanego.

18 września 2012 Zostaw komentarz

Walka z kretami

W współczesnych czasach ciężko było by stworzyć tak wielki ogród i własnymi rękoma go pielęgnować, zadbać o wszystkie rośliny i walczyć z kretami. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że kret jest zwierzęciem pod ochroną. Szkoda by było zaprzepaścić na zawsze jego istnienie, więc lepiej posunąć się do metod, które nie  Read more »

12 września 2012 Zostaw komentarz

Ogród islamski

Ogród przestał być czymś nudnym. Obecnie każdy szuka ciekawych, niecodziennych rozwiązań, które w interesujący sposób odmieniłoby przydomowe podwórko. W poszukiwaniu inspiracji warto udać się nawet w najdalsze zakątki świata, cofając się przy tym o setki lat wstecz. Bardzo pomijanym regionem jest półwysep arabski i jego regiony, a przecież tam też,  Read more »

6 września 2012 Zostaw komentarz