Archiwa miesięczne: Sierpień 2012

Ogród wertykalny

Ogród wertykalny to bardzo nowoczesna forma aranżacji zieleni w miejscach, w których dotychczas była bardzo rzadko spotykana. Mianowicie na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach budynków. Jest to koncepcja opracowana przede wszystkim z myślą o ludziach mieszkających w dużych miastach, gdzie dostęp do roślinności jest coraz mniejszy. Z powodzeniem można tą koncepcję  Read more »

30 sierpnia 2012 Zostaw komentarz

Metody na chwasty

W ukochanym ogrodzie nie ma miejsca na chwasty, które ani nie mają zbytniego uroku osobistego, ani też niczemu pożytecznemu nie służą. Często wyrosną w najmniej oczekiwanym miejscu, a co gorsze, wcale nie jest tak łatwo sobie z nimi poradzić. Co można zrobić, aby móc od nich uwolnić swój ukochany ogród?

22 sierpnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród wiejski

Ogród wiejski to dobre rozwiązanie, które bardzo naturalnie wygląda na wsi, ale również pozwala nam na stworzenie swojej niewielkiej wsi w obrębie własnego domu, nawet jeżeli ten znajduje się nieopodal centrum miasta. Czym charakteryzuje się ten typ ogrodu i jak go stworzyć?

16 sierpnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród łatwy w uprawie

Wielu jest miłośników ogrodów, którzy z różnych przyczyn nie mogą znaleźć odwzajemnienia swojej miłości i stworzyć coś naprawdę niebanalnego. Część z nich ograniczona jest słabą ziemią, na której nie chcą wyrosnąć bardziej wymagające rośliny. Ileż o zabiegów użyźniających glebę potrafią przeprowadzać, aby osiągnąć swój cel. Niestety niekiedy nawet te trudy  Read more »

10 sierpnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród doświadczeń

Wielu osobom ogród doświadczeń kojarzy się z przestrzenią pełną zieleni pośród której znajduje się ekspozycja dydaktyczna, która pozwala na robienie różnych doświadczeń ukazujących na przykład prawa fizyki. Takich ogrodów jest w Polsce kilka, a chyba najpopularniejszym jest ten im. Stanisława Lema. Ale czy to jedyna słuszna interpretacja ogrodów doświadczeń? Wydaje  Read more »

4 sierpnia 2012 Zostaw komentarz