Archiwa miesięczne: Lipiec 2012

System nawadniania roślin

Tradycyjna konewka, gromadzenie deszczówki czy profesjonalny system nawadniania? Wybór pomiędzy tymi kategoriami nie jest wcale taki trudny.

29 lipca 2012 Zostaw komentarz

Ogród częścią domu

Dziedzina budownictwa bardzo zmodyfikowała swoje pojęcie na wiele tematów. Kiedyś dom był bryłą, natomiast współcześnie można w okresie letnim tak pootwierać okna i drzwi, że domownicy czują się tak, jakby byli na łonie natury. Zastosowanie szkła ma wielkie znaczenie dla nowoczesnych projektów w ogrodnictwie.

23 lipca 2012 Zostaw komentarz

Ogród klasyczny

Czym jest w zasadzie ogród klasyczny? Czy da się go jakoś sklasyfikować? Klasyczny często jest synonimem typowy, co z kolei łączyć możemy z mało oryginalnym, a nawet byle jakim.

15 lipca 2012 Zostaw komentarz

Ogród historyczny

Ogród historyczny to inspiracja stylami minionych epok oraz kunszt dzieł architektonicznych znanych ogrodów. Najczęściej polega to na wykorzystaniu tych samych roślin, co w konkretnym ogrodzie, którym się posługujemy. Projektanci nie mają żadnego problemu z stworzeniem czegoś na wzór klasyki, więc można pozwolić sobie na ekstrawagancję. Zwrócić szczególną uwagę należy na  Read more »

7 lipca 2012 Zostaw komentarz