Archiwa miesięczne: Czerwiec 2012

Ogród z hasłem przewodnim

Narzucenie jednej tematyki do aranżacji ogrodu jest dobre, pod warunkiem, że niemal dyscyplinarnie przestrzega się określonych zasad. Dzięki temu można stworzyć dzieło, które będzie w klasycznej postaci odpowiedniego stylu. To tak jak z malarstwem, czasami warto poświęcić się wyłącznie jednej regule i zrobić to tak, jak należy.

30 czerwca 2012 Zostaw komentarz

Ogród formalny

Stylizacja, która miała swój początek we Francji współcześnie odkrywa swoją nową młodość. Uwielbienie ładu geometrycznego, uporządkowana dzika przyroda znajduje swoje zastosowanie nie tylko w pałacach, ale w każdym, nawet malutkim ogrodzie. Liczy się wyłącznie odpowiednie dopasowanie do powierzchni.

22 czerwca 2012 Zostaw komentarz

Ogród minimalistyczny

Współczesny wystrój wnętrz zmierza w kierunku minimalizmu. Proste kształty, minimalna ilość ozdób oraz wyposażenia wnętrz to już nijako standard w mieszkaniach urządzonych wedle stylu nowoczesnego. Podobny trend zaczyna uwidaczniać się w projektowaniu ogrodów przydomowych. Zważywszy na to, że ogrody są coraz mniejsze, zaistniała potrzeba racjonalniejszego wykorzystania ich.

16 czerwca 2012 Zostaw komentarz

Ogród grecki

Ogród grecki to styl, który narodził się w antyku. Może ciężko nazwać to jakimś stylem, ale na pewno miał określoną formę. Przede wszystkim trzeba podzielić go na ogrody publiczne oraz prywatne. Raczej niemożliwe jest przeniesienie tamtych ogrodów na grunt współczesności, ale warto przeczytać również o tym jednym z najstarszych ogrodów.  Read more »

9 czerwca 2012 Zostaw komentarz

Skarpa – problem czy szczęście?

Narzekanie to prosty sposób na wyrażenie niezadowolenia z jakiejś sytuacji, lecz można je zamienić na próbę wykorzystania tego mankamentu i przerobienia go na coś pozytywnego. Taką właśnie próbą może być skarpa, która może być utrapieniem, a może być wielkim zaskoczeniem.

3 czerwca 2012 1 kometarz