Archiwa miesięczne: Maj 2012

Głazy jako epicentrum ogrodu

Głazy, aby móc gdziekolwiek zastosować, trzeba po prostu lubić. Ich surowy wygląd budzi wiele emocji, lecz aby były one pozytywne należy je w umiejętny sposób zaaranżować. Ogród jest taką przestrzenią, w której można zrobić niemal wszystko. Głazy mogą być punktem kulminacyjnym jak również subtelnym dodatkiem do roślinności.

28 maja 2012 Zostaw komentarz

Fontanny

Każdy miłośnik ogrodu szuka pewnych elementów, które pozwolą mu na oryginalne zaaranżowanie go. Roślinność, woda czy też elementy małej architektury w odpowiednim połączeniu tworzą niezwykle ciekawe kompozycje. Jeżeli wymienia się wodę oraz elementy małej architektury, to grzechem byłoby nie wspomnieć o fontannach, które prócz tego, że ładnie wyglądają, to dodają  Read more »

22 maja 2012 Zostaw komentarz

Ogród angielski

Ogród angielski to styl, który popularny jest nieprzerwanie od XVIII wieku. Ogród ten poprzez swój wygląd stara się nawiązać do naturalności. Ma on charakter sentymentalny, dlatego znaleźć w nim można liczne elementy architektury, które starają się przywołać wspomnienia z przeszłości. Liczne posągi, a nawet celowo zaprojektowane ruiny budynków, które naśladowały  Read more »

14 maja 2012 Zostaw komentarz

Ogród cieni

Cienie drzew, krzewów są bardzo fascynujące. Obserwowanie ich gałęzi, które się ciągle poruszają i zmieniają nastrój jest bardzo intrygujące. Można swój ogród urządzić tak, aby w dzień był przytulny i miły, a w nocy przedstawiał ciekawą historię gry cieni.

8 maja 2012 Zostaw komentarz

Do czego służy ogród?

Ogród – piękno natury, które formowane jest ręką ludzką według pewnego określonego zamysłu. Tak jak wiele jest ludzi, tak wiele jest różnorakich ogrodów, ponieważ każdy tworząc go zostawia w nim część własnego ja. Ale czym tak naprawdę jest ogród? Co wnosi do naszego życia i jak możemy z niego korzystać?

1 maja 2012 Zostaw komentarz