Archiwa miesięczne: Kwiecień 2012

Zmysł romantyzmu

Bogactwo styli oraz różnorodności w kwestii aranżacji ogrodu to nie wszystko. Klimat, jaki chce się osiągnąć jest także ważny. Chęć spędzania romantycznych chwil także musi być natchniona odpowiednio wyglądającą przestrzenią wokół domu. Nic tak nie robi dla związku jak wspólne rozmowy przy lampce wina w ogrodzie.

23 kwietnia 2012 Zostaw komentarz

Formowanie żywopłotu

Żywopłot jest krzewem, który w zależności od potrzeby, gustu czy kaprysu można formować na szereg różnych sposobów. Można uzyskać ciekawe formy, a dodatkowo odgrodzić się od wścibskich sąsiadów. Wytyczanie granicy pomiędzy posesjami czy ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi to dodatkowe funkcje tej rośliny.

17 kwietnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród chemiczny

Ogród chemiczny to zupełna innowacja. Raczej nie jest to typ ogrodu, którym zapełnić możemy naszą przydomową przestrzeń, ale z pewnością jest to typ ogrodu, który diametralnie wpłynie na wystrój naszego domu. Mając odpowiednią wiedzę oraz materiały możemy stworzyć wspaniały ogród zamknięty w szklanej kuli. Jego wygląd jest nieobliczalny i zapiera  Read more »

11 kwietnia 2012 Zostaw komentarz

Ogród użytkowy

Ogród użytkowy to już niemal przeszłość. Skończyły się czasy, w których niemal każdy musiał hodować na swój użytek owoce i warzywa, ponieważ nie były dostępne w sklepach. Teraz wszystko jest na wyciągnięcie ręki, więc po co utrudniać sobie życie? No właśnie, ale czy warto iść na łatwiznę?

3 kwietnia 2012 Zostaw komentarz