Archiwa miesięczne: Marzec 2012

Nowoczesny ogród

Coraz więcej osób decyduje się na domy, których konstrukcja w głównej mierze opiera się na dużej ilości szkła i niekiedy drewna. Ich konstrukcja opiera się na geometrycznych bryłach. Najczęściej są to prostokąty oraz kwadraty. Już z tego opisu można wywnioskować, że średnio do takiego domu będzie pasował ogród w stylu  Read more »

28 marca 2012 Zostaw komentarz

Ogród na dachu

Ogród na dachu to bardzo nowoczesna forma, która nie znalazła jeszcze pełnej akceptacji wśród społeczeństwa, ale wyraźnie widać, że coraz więcej osób przekonuje się do niej. Zastosowanie ogrodu na dachu domu czy też garażu to przede wszystkim oszczędność miejsca. I właśnie do takich osób głównie skierowana jest ta forma ogrodnictwa.

22 marca 2012 Zostaw komentarz

Oczko wodne w ogrodzie

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak ciekawie urządzić swój ogród? Jest wiele sposobów na to, aby ogród był oryginalny. Każdy człowiek ma swoje indywidualne poczucie estetyki, a jego otoczenie idealnie to odzwierciedla. Między innymi dlatego nie spotkamy nigdy dwóch jednakowych ogrodów. Podczas tworzenia projektu trzeba pamiętać, że przyroda to nie  Read more »

15 marca 2012 Zostaw komentarz

Ogród suchego krajobrazu

Karesansui jest w Polsce mało popularną formą ogrodnictwa. Nacisk w tej stylizacji kładziony jest na materiały, z jakich jest wykonany ogród. Przede wszystkim są to kamienie, piasek i żwirek. Kompozycja zen nie jest przypadkową formą, lecz zamierzoną estetyką, do której celowo się dąży. Jaka jest idea ogrodu kamiennego?

15 marca 2012 Zostaw komentarz

Zalesiony ogród

Ogród jest odzwierciedleniem ludzkiej osobowości. Każdy człowiek ma inny, ponieważ dopasowuje go do swoich przekonań, gustów, inspiracji. Zalesiony ogród jest stworzony dla ludzi szanujących naturę w czystej postaci, tej nie zmienionej i nadmiernie nie wyeksploatowanej.

15 marca 2012 Zostaw komentarz